Apple "iCloud.net" alan adı için 1,5 milyon dolar ödedi

 

Global çapta hizmet veren markaların internet cephesindeki en önemli hamlelerinin başında şüphesiz alan adları geliyor. Kendi web adreslerinin yanı sıra aynı ismin geçtiği ve farklı uzantılara sahip neredeyse tüm alan adı varyasyonlarını satın almaya gayret gösteren şirketler, böylelikle sanal dünyada ilişkili tüm kapıların kendilerine açılmasını istiyor.
 

Ayrıca Bkz.Skype, internet bağlantısı yavaş olan kullanıcılar için “Lite” sürümünü yayınlandı

Bu konuya en fazla önem veren isimlerinden birisi de şüphesiz Apple. Zira bulut depolama servisi iCloud’u açmadan önce İsveçli Xcerion yazılım firmasına “iCloud.com” alan adı için 5,2 milyon dolar ödeyen Cupertinolu şirket, aralarında “icloud.us”, “icloud.eu”, “icloudapps.com” ve “icloudads.com”un da yer aldığı 100’den fazla domain’in sahibi olmuştu.
 

Apple’ın “iCloud.net” alan adı için 1,5 milyon dolar ödediği belirtiliyor

 
Gelen son haberlere göre “iCloud.net” gibi oldukça temel adreslerden biri için girişimde bulunan Apple’ın sessiz sedasız şekilde amacına ulaştığı tespit edildi. Zira “iCloud.net” adresi altında hizmet veren sosyal ağı satın alan teknoloji devi, vakit kaybetmeden siteyi kapattı. Yapılan açıklamada sosyal ağ iCloud’un bu ayın sonunda kapanacağı ve 1 Mart tarihinde ise verilerin tamamen silineceği duyuruldu.
 
 
Ayrıca Bkz.Türk Telekom deniz altı fiber kablo sistemi SEA-ME-WE 5’in lansmanını yaptı
MacRumors’un ismi açıklanmayan kaynaklardan edindiği bilgilere göre Apple’ın “iCloud.net” için 1,5 milyon dolar ödediği  ifade ediliyor. Bahsi geçen miktarın resmi kaynaklar tarafından henüz teyit edilmediğini söylemeden geçmeyelim. “Apple icloud.net’i neden bu kadar geç satın aldı?” sorusuna henüz bir cevap yok fakat kulislerde konuşulanlara bakılırsa şirketin 2017 yılında tanıtacağı iddia edilen fotoğraf ve video odaklı bir uygulama için kullanabileceği düşünülüyor. Bakalım site yoluna nasıl devam edecek…
 
Apple “iCloud.net” alan adı için 1,5 milyon dolar ödedi

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın