Microsoft, milyonlarca sistemde yüklü bulunduğu yeni işletim sistemi Windows 10 için kapsamlı güncelleme yolunda hazırlanıyor. Yapılması beklenen değişikliğin en dikkat çeken noktalarından biri ise hiç şüphesiz Başlat menüsünün yeni yüzü olacak.

Yayınlandığı ilk günden bu yana işletim sistemi Windows 10’u sürekli güncel tutan Microsoft, bu sefer arayüz değişikliği ile anılıyor. En dikkat çeken değişiklik ise Başlat menüsünde olacak. Yayınlanacak olan yeni sürümde güncel, temiz ve basit bir arayüze sahip Başlat menüsü bulunacak. 

Windows 8 ile başlayan süreçte kullanıcıların pek çoğu Başlat menüsüne günümüzde de alışabilmiş değil ve eski Başlat menüsünü isteyenlerin sayısı hiç de azımsanacak gibi değil. Bu geri bildirimleri bir süredir dikkatle dinleyen Microsoft, kullanıcı takipçilerinin ısrarlarını göz önünde bulundurarak Başlat menüsüne farklı bir hava katmayı hedefliyor.  

Windows 7’deki Başlat menüsünü andıran yeni arayüzün hangi Windows 10 sürümlerinde kullanılacağı henüz netlik kazanmış değil. Ancak bu değişiklik yapıldığında kullanıcıların aradıklarına çok daha kolay bir şekilde Başlat menüsü üzerinden ulaşabileceği de uzun süre gündemde kalacak bir gerçek.

Windows 10’dan güncel olağan değişiklik

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın